De Centrale Bank van Suriname (hierna de Bank) heeft op woensdag 12 juni 2024 een termijndepositoveiling met drie looptijden onder de algemene banken gehouden. Op deze veiling heeft de Bank het 1-weeks, 1-maands en 3-maands TD-instrument geveild. Het aangekondigde volume voor deze veiling bedroeg SRD 400,- miljoen. De algemene banken waren in de gelegenheid om biedingen te plaatsen ter waarde van SRD 100,- miljoen respectievelijk voor het 1-weeks en het 1-maands TD-instrument. Voor het 3-maands TD-instrument was dat SRD 200,- miljoen.
De algemene banken hebben voor de 1-weekse, 1-maandse en 3-maandse TD’s respectievelijk SRD 349,6 miljoen, SRD 160,8 miljoen en SRD 254,- miljoen geboden, waarbij de aangekondigde volumes voor alle 3 instrumenten overeenkomstig zijn toegewezen.
De gewogen gemiddelde toegewezen rente (OMO-rente) voor de 1-weekse TD’s is gedaald met 6,1 procentpunt naar 10,0% per jaar. Voor de 1-weekse TD’s ontvangen de commerciële banken gemiddeld aan rendement 0,2% voor 7 dagen.
Dit wordt als volgt berekend: de gewogen gemiddelde toegewezen rente van 10,0% per jaar gedeeld door 360 dagen waarna vermenigvuldigd met 7 dagen.
De jaar-op-jaar inflatie per eind april 2024 bedraagt 20,9%. De verwachting is dat de jaar-op-jaar inflatie per eind december 2024 onder 20,0% zal uitkomen.